Piątek, 29 maja 2026 r.  Ogłoszenia Parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie: 17.05.2026

„A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Ewangelia wg Św. Jana – J 20,21-23

  1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Przyszłotygodniowa uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej w Kościele.
  2. W najbliższy czwartek 21 młodych osób z naszej parafii, z rąk Wikariusza Generalnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Ks. Kanclerza Zbigniewa Przybylskiego, w czasie Mszy św. o godz. 16.00, otrzyma sakrament bierzmowania. Zapraszam kandydatów i ich rodziców we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie majowym na spotkanie modlitewne, po którym możliwość spowiedzi.
  3. W czwartek 4 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. z uroczystości: w środę o godz. 17.00, w czwartek o godz. 9.00 i 11.00. Po tej ostatniej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zapraszam do wzajemnego wsparcia przy stawianiu  wszystkich ołtarzy. Równocześnie apeluję o zaangażowanie się wszystkich - jak każdego roku - oraz udekorowanie domów. Mam także nadzieję, że nie zabraknie dziewczynek, w tym zwłaszcza pierwszokomunijnych, do sypania kwiatków. Krótka próba dla nich we wtorek 2 czerwca po Mszy świętej. 
  4. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe, które w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele o godz. 9.45. 
  5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.15 w rocznicę I Komunii św. Zapraszam dzieci klasy IV z książeczkami w piątek o godz. 16.00, aby mogły przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania przed niedzielną rocznicą. Będzie również możliwość spowiedzi dla rodziców.
  6. Składam podziękowanie:
    • za dzisiejsze ofiary na bieżące utrzymanie parafii,
    • za kolejne ofiary na odnowienie i przywrócenie balasek w prezbiterium naszej świątyni,

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę spokojnej niedzieli
i wielu łask Bożych w najbliższym tygodniu.
Szczęść Boże!


 


INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 25.05
18.00 † Bogumiła Szpulecka

Wtorek 26.05
17.00 † Wacław Draheim

Środa 27.05
17.00 † Henryk, Gerard Kos i zmarli z rodz. Kos i Krawczyk

Czwartek 28.05
16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania
18.00 † Wiktoria, Stanisław Popowscy, Marianna, Michał Stankowscy i zmarli 
             z obojga rodzin

Piątek 29.05
17.00 † Maria Kaszyńska

Sobota 30.05 
18.00 † Helena, Wacław Pawlak, Irena, Stanisław Krzyżan i zmarli z rodz.
          
Niedziela 31.05
  8.00 † Jadwiga, Marian Benesiewicz i zmarli z rodz. Kowalczyk, Benesiewicz oraz 
             za dusze w czyśćcu cierpiące 
10.00 † Elżbieta Nowakowska, Józefa, Bolesław Kapłoniak
11.15 Msza św. w pierwszą rocznicę Komunii Św. – w intencji dzieci i ich rodziców 


  Czwartek, 18 czerwca 2026 r.

Kolor liturgiczny: zielony
Dzisiaj msza św. o godz.: 17:00
Imieniny: Elżbiety, Marka


  Porządek Mszy świętej

Czwartek (18-06-2026)

godz.: 17:00

Piątek (19-06-2026)

godz.: 17:00

Sobota (20-06-2026)

godz.: 18:00

Niedziela (21-06-2026)

godz.: 08:00, 10:00, 11:15

Poniedziałek (22-06-2026)

godz.: 09:00

Wtorek (23-06-2026)

godz.: 17:00

Środa (24-06-2026)

godz.: 17:00

Czwartek (25-06-2026)

godz.: 17:00

  Aktualności

Środa, 3 czerwca 2026 r.
Uroczystość Najświętszej Trójcy: 31.05.2026

Wtorek, 12 maja 2026 r.
PIELGRZYMKA MOTOCYKLOWA WYLATOWO - JASNA GÓRA
Parafia p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie zaprasza motocyklistów oraz innych użytkowników jednośladów do udziału w Motocyklowej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia 2026 roku.

Wtorek, 3 marca 2026 r.
Zmiana konta bankowego