Wtorek, 28 czerwca 2022 r.  OgÅ‚oszenia Parafialne

Na XIII Niedzielę Zwykłą: 26.06.2022r.

1. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy uświetnili oktawę Bożego Ciała:
Budowniczym Ołtarzy z Żabienka, Żabna, Wydartowa, Ochotniczej Straży Pożarnej, panom Organistom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, ich Bliskim, Przygotowującym je, Niosącym feretron, sztandar, baldachim, dbającym o kwiaty i porządek. Bóg zapłać!

2. Dekretem Ks. Prymasa z dniem 01.07.2022r. zostaję zwolniony z pełnienia obowiązków proboszcza w Wylatowie
i mianowany dodatkowo proboszczem parafii pw. św. Ignacego Loyoli we Wronowach.
Pożegnamy się podczas Mszy Wigilijnej Uroczystości Św. Apostołów Piotra i Pawła, 28 czerwca o godz. 18.00.

3. Decyzją Ks. Prymasa proboszczem w Wylatowie z dniem 01 lipca będzie ks. Przemysław Franek dotychczasowy administrator parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Budziszewku.
Przyjmijmy nowego proboszcza z życzliwością i już dzisiaj módlmy się w jego intencji: Pod Twoją obronę...

3. Zbliża się nasz parafialny odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msza Święta za Zmarłych od czasu ostatniego odpustu w Wigilię Uroczystości we wtorek,28 czerwca o godz. 18.00. Zapraszam Wszystkich , którzy nie mogą uczestniczyć w Sumie oraz Rodziny i Bliskich osób, które tak niedawno żegnaliśmy.

4. Suma Odpustowa w środę, 29 czerwca o godz. 11.00 sprawowana będzie przez ks. prałata Piotra Kotowskiego, Dziekana Trzemeszeńskiego.
Zapraszam Parafian, Gości, OSP, Liturgiczną Służbę Ołtarza, poczty sztandarowe, niosących feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji wokół kościoła, dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania.
Wywieśmy flagi. Godnie uczcijmy imieniny naszej Parafii!

5. Okazja do spowiedzi w pierwszy piÄ…tek miesiÄ…ca o godz. 16.30.

6. Trwają prace konserwatorskie przy wewnętrznej stronie ścian nawy południowej.
Dzięki żmudnym wysiłkom ostatnio udało się przy ołtarzu Matki Bożej odkryć spod przemalowań kolejny krzyż konsekracyjny- zacheuszek z 1793 roku ( dotąd zupełnie niewidoczny).

7. Nasze starania o bezpieczną możliwość przechodzenia przez ulicę do kościoła zakończą się powodzeniem.
Z radością informuję, że podczas sesji uchwalono środki finansowe na projekt przejścia dla pieszych na DK 15
do kościoła z parkingu przy plebanii. Resztę kosztów pokryje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych.
Dziękuję za zaangażowanie p. radnej Barbarze Lech i wszystkim Decydentom.
Bóg zapłać!

8. W pierwszych ogłoszeniach duszpasterskich,19.09.2009r. napisałem:
"Serdecznie witam Wszystkich Parafian. Przychodzę w imię Pana Jezusa, któremu chcemy wspólnie służyć i pomagać sobie nawzajem na drodze naszego życia. Proszę Was Najmilsi o modlitwę i życzliwość, abym sprostał Bożym planom i Waszym oczekiwaniom."

Po prawie 13 latach nadszedł czas pożegnania.
Serdecznie dziękuję Panu Bogu za wszystkie łaski i Wam za wspólnie przebytą drogę pełnienia woli Bożej i każde dobro, które z Bożą pomocą razem uczyniliśmy dla Rodziny Parafialnej ,dla Każdego z osobna oraz w dziele renowacji naszej pięknej świątyni! Dziękuję za okazane mi serce, modlitwy i pomoc!
Za wspólnie przeżywane radości i trudy: Bóg zapłać!

Kochanym Parafianom i Gościom życzę wielu Bożych darów

Imieniny: Bernadety, Ksenii

PorzÄ…dek Mszy Å›wiÄ™tej

Wtorek (16-04-2024)

Åšroda (17-04-2024)

Czwartek (18-04-2024)

PiÄ…tek (19-04-2024)

AktualnoÅ›ci

Åšroda, 3 kwietnia 2024 r.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: 31.03.2024
Parafianom i Gościom obecnym w naszej świątyni z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę wszelkich potrzebnych łask od Zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa, przede wszystkim zaś tego, aby każdy pozwolił prowadzić się Jego drogami i miał otwarte serce na Jego działanie pośród nas. Wiele Paschalnej radości. Alleluja! Jezus żyje!

PiÄ…tek, 10 listopada 2023 r.