Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na I Niedzielę Adwentu: 01.12.2019r

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Na naszej Adwentowej drodze szczególną Patronką niech będzie Matka Boża. Prośmy Ją, aby uczyła nas jak dobrze przygotować się na nadchodzące święta.

2. Zapraszam Wszystkich do uczestniczenia w Roratach we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 .Dzieci niech przyjdą z zaświeconymi lampionami.

3. Dnia 28 listopada odbył się dekanalny konkurs ze znajomości Ewangelii wg Św. Mateusza w Kruchowie oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III. Naszą parafię i szkołę reprezentowali :
- w kategorii klas IV-VI- Michał Kaczmarek i Mateusz Kluzek;
- w kategorii klas VII-VIII- Oliwia i Jakub Grabowscy.
W konkursie plastycznym brały udział prace- Joanny Szpuleckiej, Zofii Łukasik, Magdaleny Kaczmarek, Aleksandry Szymańskiej i Julii Rogalskiej.
W klasach młodszych Aleksandra Szymańska swoją oryginalną pracą wywalczyła
II miejsce w dekanacie.
W kategorii klas IV-VI toczyła się zacięta walka o laury. Naszych dwóch uczniów- Michał Kaczmarek i Mateusz Kluzek zdobyli maksymalną liczbę punktów w teście pisemnym. O nagrodach zadecydowały pytania ustne przed komisją konkursową. Po dogrywce Michał Kaczmarek zajął III miejsce.
W grupie najstarszej nasz uczeń, Jakub Grabowski wykazał się najlepszą znajomością Ewangelii św. Mateusza i zajął I miejsce. Serdecznie dziękuję Rodzicom i Pani Katechetce za pomoc i wsparcie przy przygotowaniu uczniów do konkursu. Gratuluję pani Alicji Witkowskiej-Kozak, Rodzicom i Uczniom sukcesu i życzę następnych .

4. W sobotę ministranci i dzieci, które uczestniczyły w całorocznym konkursie "Przyjaciel Pana Jezusa" pojechały w nagrodę na wycieczkę do Gniezna. Serdecznie dziękuję paniom nauczycielkom Alicji Witkowskiej-Kozak, ,Annie Kaczmarek za pomoc w realizacji: Bóg zapłać.

5. W zakrystii można nabywać świece "Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" oraz zaopatrzyć się w poświęcone opłatki (komplet zawiera 3 duże i dwa małe).

6. Szkolny Klub Wolontariusza wraz z naszą Parafią oraz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz kolejny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych o długiej dacie przydatności do spożycia. Produkty można dostarczać do szkoły do 9 grudnia. Dzięki uprzejmości właścicieli lokalnych sklepów, akcja zbiórki żywności przeprowadzona zostanie również na terenie 2 spożywczych sklepów w Wylatowie. Produkty będzie można składać w specjalnie oznaczonych kartonach w sklepach.Zebrane rzeczy zostaną przekazane na rzecz fundacji Caritas dla ubogich i potrzebujących.

7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udam się w piątek, 06 grudnia od godz. 09.00. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

8. Poświęcenie medalików dzieciom komunijnym w niedzielę,08.12 na Mszy o g.11.15.

9. W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Zbieramy na przegląd i konserwację systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz sygnalizacji dymu i pożaru w kościele. Zachęcam do ofiarności na ten ważny cel.

10. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę dobrej niedzieli oraz obfitości Bożych darów w tygodniu:

Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Czwartek (18-04-2024)