Wtorek, 8 października 2019 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XXVII Niedzielę Zwykłą: 06.10.2019r.

1. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym w niedzielę, 06 października podczas Mszy Św. o godz. 11.15.

2. W październiku zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych po pierwszej Mszy danego dnia. Dzieci zapraszam w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.00.

3. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę sprzed plebanii: 6 października o godz. 13.00. Proszę o wcześniejsze uczestnictwo w którejś z Mszy niedzielnych. Celem naszego pielgrzymowania będzie zaproszenie Matki Bożej do nawiedzenia naszej Archidiecezji w znaku Kopii Cudownego Obrazu. Grupie blisko 1800 pielgrzymów ze wszystkich dekanatów przewodniczyć będzie Ksiądz Prymas wraz z księżmi, ojcami i siostrami zakonnymi(blisko 60 osób).Zgodnie z planem nasze czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00. Zgromadzeni w Sali o. Kordeckiego, wysłuchamy konferencji o. paulina.Po jej zakończeniu będzie czas na przygotowanie się do czuwania, które rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim. Będzie on transmitowany przez telewizję TRWAM. Zachęcam Parafian, aby łączyli się z nami duchowo. Na czas czuwania będzie udostępniona i nagłośniona Bazylika. Można również pomyśleć o małych krzesełkach. Czuwanie zakończymy sprawowaną o północy Mszą Św.
W poniedziałek o godz. 09.00 Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich . Częstochowę opuścimy o godz. 12.30. Natomiast o godz. 17.00 będziemy modlili się w miejscu chrztu św. siostry Faustyny w Świnicach Warckich. Powrót około godziny 22.

4. W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka inwestycyjno- remontowa na spłatę wkładu własnego Parafii w dzieło ostatniego etapu prac konserwatorskich przy ołtarzu Ukrzyżowania oraz za renowację ołtarza posoborowego i lektorium.Bóg zapłać za zrozumienie.

5. W zakrystii można już składać wymienianiu całoroczne oraz wymienianiu jednorazowe
( druki na ołtarzu Matki Bożej), a także rezerwować intencje na rok 2020.

6. Egzamin kandydatów do bierzmowania w sobotę,12.10 . Szczegóły na tablicy ogłoszeniowej.

7. SŁOWO PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI PARLAMENTARNYMI
Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie,
Zbliżające się wybory parlamentarne są dla mnie sposobnością do przypomnienia kilku podstawowych zasad Katolickiej Nauki Społecznej, dotyczących odpowiedzialności katolików za życie polityczne.
Zachęcając do udziału w wyborach pragnę najpierw przypomnieć, że z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego.
Nic ? poza nadzwyczajnymi okolicznościami ? nie usprawiedliwia nieobecności katolików w sprawach publicznych. W procesie dokonywania odpowiedzialnego wyboru odpowiedniego kandydata należy wziąć pod uwagę: jego prawość moralną, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, potwierdzone dotychczasową działalnością publiczną, świadectwo życia w rodzinie oraz małej ojczyźnie. Liczą się również takie cechy osobowości jak: wyrazista tożsamość, szacunek do każdego człowieka, postawa dialogu i umiejętność współpracy z innymi, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, miłość Ojczyzny oraz traktowanie władzy jako służby. Wybór takich kandydatów daje większą szansę na integralny i solidarny rozwój naszego kraju. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że ? w zakresie porządku spraw doczesnych ? także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. Fundamentalne zasady etyczne ? ze względu na ich naturę i rolę, jaką pełnią w życiu społecznym ? nie mogą być przedmiotem ?negocjacji?. Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży.
Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. Wyrażam głębokie przekonanie, że ? niezależnie od podziałów oraz napięć politycznych i społecznych w Polsce ? możliwe i konieczne jest budowanie narodowej wspólnoty poprzez dialog i solidarność w prawdzie, we wzajemnym szacunku oraz z myślą o przyszłych pokoleniach. Nie rozbudzajmy więc emocji, które spowodowałyby, że po wyborach trudno nam będzie odnosić się do siebie nawzajem z szacunkiem. Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania. Życzę wszystkim, aby okres kampanii został zapamiętany nie tyle jako czas walki o władzę, ile raczej jako czas owocnej dyskusji o dobru naszej Ojczyzny i kierunkach jej integralnego rozwoju. Zwycięzców wyborów proszę o to, aby stali się prawdziwymi ?narzędziami pokoju i pojednania?.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup
Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

8. W piątek pogrzebem katolickim pożegnaliśmy śp. Lucynę Filipczak z Wylatowa, lat 69. ?Dobry Jezu a nasz Panie??

9. ?Przewodnik Katolicki? do nabycia przy wyjściu.

10. Drogim Parafianom i miłym Gościom życzę dobrej niedzieli oraz obfitości Bożych darów w tygodniu:

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Adolfa, Tymon

Piątek (19-04-2024)