Poniedziałek, 21 maja 2018 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na Niedzielę Zesłania Ducha Św.: 20.05.2018r.

1. Siedemnaścioro dzieci po raz pierwszy przystępuje dzisiaj do Stołu Pańskiego. Cieszymy się ich radością
    i życzymy, aby trwały zawsze w przyjaźni z Panem Jezusem. Do piątku włącznie uczestniczyć będą
    w Mszach Białego Tygodnia o godz. 18.00.
    Modlić się będą :
    -w poniedziałek o pokój dla świata i nawrócenie grzeszników,
     -we wtorek za Rodzeństwo i Przyjaciół,
    -w środę w intencji Babć i Dziadków,
    -w czwartek w intencji Ojca Św., Biskupów, Kapłanów, Misjonarzy, Sióstr Zakonnych i o nowe powołania,
    -w piątek za Rodziców i Chrzestnych.

2. Nabożeństwo majowe dla wszystkich z udziałem dzieci komunijnych w niedzielę,20 maja o godz. 15.00
    W tygodniu w łączności z pierwszą Mszą.

3. Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci Komunijnych: za prace porządkowe wokół świątyni, posprzątanie i udekorowanie kościoła, ozdoby kwiatowe, dar dla Parafii, jakim jest renowacja kielicha mszalnego i pateny, za zaangażowanie i pomoc p. Katechetce Alicji Witkowskiej-Kozak. Bóg zapłać!

4. Msza Św. dzieci rocznicowych w przyszłą niedzielę, 27 maja o godz. 11.15.Proszę rodziców dzieci rocznicowych o posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę.

5. Nie zapominajmy, że źródłem naszej radości i mocy jest Boże miłosierdzie i czyste sumienie. Kościół przypomina, że jeszcze do przyszłej niedzieli jest stosowny czas na spowiedź św. i Komunię św. wielkanocną.

6. Wykonano  już większość prac remontowo-konserwatorskich przy stropach kościoła. Wymieniono zniszczone deski stropu i więźby, oczyszczono i zakonserwowano część zachowanych elementów drewnianych. Dokonano rekonstrukcji brakującej północnej ściany chóru. Podwójnie wymalowano stropy i elementy konstrukcyjne. Zmontowano ołtarze (zgodnie z poleceniem konserwatorskim zamieniając je stronami), pozłocono i posrebrzono kolejne elementy ołtarza głównego, wywieziono rusztowania. W ołtarzu bocznym umieszczono kopię Obrazu Jasnogórskiego. Uruchomiono nagłośnienie oraz systemy sygnalizacji pożaru i włamania. W pracowni konserwatorskiej trwają prace nad obrazami: Mater Misericordiae, św. Kazimierza, św. Onufrego ,rzeźbioną Pasją oraz jeszcze czterema stacjami Drogi Krzyżowe.

7. Serdecznie dziękuję za pomoc przy trwającym jeszcze remoncie panom: Pawłowi i Józefowi Pawela, Marcinowi Holakowi, Arturowi Katulskiemu oraz p. Stanisławowi Dzięcielak z żoną i Wszystkim dbającym o czystość świątyni podczas prac. Bóg zapłać!

8. Nasza Parafia od grudnia włączyła się w pomoc dla Syrii w ramach akcji Caritas Polska „Rodzina rodzinie”. Wspieramy czteroosobową rodzinę Sergio Klilkiana.
    Sergio Klikian ma 43 lata i mieszka w Aleppo z żoną Siroun,(36 lat) i dwoma synami: Manuelem (16 lat) i Kristem (12 lat). Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu  i bez pracy. Są chrześcijanami i należą do Kościoła Ormiańskiego. Dziś edukacja się odradza, ale jest bardzo droga. Młodsze dzieci ciągle przeżywają wojenną traumę i boją się wychodzić z domu. Starsze szukają dorywczej, fizycznej pracy, żeby pomóc rodzicom. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Muszą kupować wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Trzeba również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania .W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć swoją ofiarą tę syryjską rodzinę.

9. Wszystkim Parafianom i naszym miłym Gościom życzę radosnej niedzieli i mocy Ducha Świetego w całym tygodniu

Piątek, 29 marca 2024 r.

Imieniny: Wiktora, Eustachego, Cyryla