Niedziela, 6 listopada 2016 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na XXXII Niedzielę Zwykłą: 06.11.2016r.

1. W okresie od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz, przyjmując w danym dniu Komunię Św., wykluczając przywiązanie do grzechu-nawet lekkiego i odmawiają modlitwę w intencjach papieskich można uzyskać odpust zupełny dla jednego Zmarłego każdego dnia.

2. W  zakrystii można składać wymienianki całoroczne.

3. Przypominam o konieczności przedłużenia pokładnego po upływie 20 lat od pochówku (na kolejne 20 lat) grobów osób zmarłych przed 1997 rokiem.

4. Złożyłem 2 wnioski do Ministerstwa Kultury
    i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o dotacje: pierwszy na konserwację stropu kościoła i jego ocieplenie oraz drugi na renowacje ołtarza bocznego Matki Bożej. Proszę o modlitwę w intencji pozytywnego ich rozpatrzenia.

5. W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka remontowo-inwestycyjna. Zbieramy na wkład własny w dzieło konserwacji 400-letniego ołtarza Matki Bożej jako wotum Parafii na przypadający w przyszłym roku jubileusz 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu i 100-lecia objawień w Fatimie. Tę  sprawę polecam hojności Wiernych.

6. Z okazji Święta Niepodległości uczniowie
    i nauczyciele, zapraszają na akademię
    pt. „Dzień Niepodległości", która odbędzie się dnia 10.11.2015r o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej
    w Wylatowie.

7. W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny
    o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, wszystkich kandydatów do bierzmowania, miłujących Ojczyznę Parafian i Gości.

Po Mszy tradycyjne poświęcenie świętomarcińskich rogali. Następnie udamy się pod pomnik Powstańców Wielkopolskich na rynku..

Proszę o wywieszenie flag narodowych i Wylatowa.

8. Na Narodowe Święto Niepodległości przypadające
    w piątek Ks. Prymas udzielił wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystających z dyspensy zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

9. Komunikat Kurii Gnieźnieńskiej:

„Powoli dobiega końca czas łaski związany z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Rokiem Miłosierdzia, jak również
z przypadającą w tym roku 1050. rocznicą chrztu Polski. Przeżywając te wydarzenia każdy z nas mógł spojrzeć na swój własny chrzest nie tyle jako na fakt, który kiedyś miał miejsce, lecz jako na dar, darmo otrzymany, i zadanie, które wymaga od nas codziennej realizacji, chociażby przez spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy i do ciała.Papież Franciszek zakończy obchody Roku Jubileuszowego zamykając symbolicznie Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra na Watykanie w dniu 20 listopada br. Tydzień wcześniej, tj. 13 listopada zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia we wszystkich diecezjach świata. Bramę Miłosierdzia w Katedrze Gnieźnieńskiej zamknie Prymas Polski,
Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, po mszy św. sprawowanej
o godz. 12.00. W tym samym dniu zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia na terenie naszej Archidiecezji, a więc w Trzemesznie, w Inowrocławiu, w Kruszwicy, w Markowicach, w Pakości, w Wągrowcu, w Chodzieży, w Biechowie oraz w Kawnicach. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych uroczystościach. Niech udział ten będzie wyrazem wiary i wdzięczności za łaskę Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
Wydarzeniem zaś, które jak klamra, symbolicznie połączy  zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w dniu 19 listopada br. w Łagiewnikach. Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w dniu 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie i odmawiana codziennie Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana.
Bogatsi o wydarzenia czasu, który mija, dziękujmy Panu Bogu za łaski, których nam udzielił i jednocześnie prośmy o dar wiary, abyśmy w naszej codzienności potrafili odkrywać wolę Bożą i ją wypełniać.

Bp Krzysztof Wętkowski
Wikariusz Generalny  Archidiecezji Gnieźnieńskiej”

Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzę dobrej niedzieli
i wielu łask Chrystusowych w tygodniu:

Piątek, 29 marca 2024 r.

Imieniny: Wiktora, Eustachego, Cyryla