Niedziela, 21 grudnia 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Na IV Niedzielę Adwentu

1. Przy ołtarzu bocznym możemy podziwiać szopki Bożonarodzeniowe z elementami naszego kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu :06.01.2015r.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy ze środy24 grudnia, na czwartek 25 grudnia.

Wcześniej w naszych domach zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do przebaczenia, wyciągnięcia przyjaznej dłoni, okazania wzajemnej życzliwości i wdzięczności.. Wigilijnej wieczerzy powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza, rozdział 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. W Boże Narodzenie o północy Pasterka a następne Msze o godz. 09.00 i 11.15. Ofiary z pasterki przeznaczamy na fundusz dla samotnych matek, ofiary z drugiego dnia świąt na KUL..

4. W drugi dzień Świąt w piątek Msze Święte o godz.: 08.00, 10.00
    i 11.15.Na mocy decyzji KEP w święto św. Szczepana, tj. 26 grudnia br., nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

5. Dzisiaj do Domu Ojca odeszła śp. Anna Radszajd z Wylatowa,
    lat 56. Pożegnamy Ją pogrzebem katolickim: 23.12.2014r.
    o godz. 11.00.

Dobry Jezu a nasz Panie....

6. Na ołtarzu Św. Piotra i Pawła wyłożone są 3 albumy
    z ponumerowanymi zdjęciami inowrocławskiego fotografa
    z uroczystości poświęcenia dzwonów, głównego ołtarza, figur Apostołów oraz wprowadzenia relikwii świętegoJana Pawła II. Można je zamawiać do 01stycznia wpisując na listę imię, nazwisko, nr zdjęcia oraz ilość.

7. Wszystkim Parafianom i Miłym Gościom życzę błogosławionych Świąt Narodzenia Bożego w nas!

8. Słowo Prymasa Polski:

"Trzymając w wigilijny wieczór w naszych dłoniach biały opłatek myślimy o tym wszystkim co domaga się naszego nawrócenia,
    a więc również pojednania i przebaczenia sobie nawzajem, czy to w sytuacjach jak najbardziej osobistych i rodzinnych, czy też społecznych i ogólnonarodowych.

Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzeba nam nawrócenia, a więc - jak nas usilnie prosi papież Franciszek - „nie pozostawiania rzeczy w takim stanie, w jakim są” (por. Evangelii gaudium, nr 25). Dlatego z wiarą zwracamy się ku Nowonarodzonemu i mówimy do siebie nawzajem, tak jak uczynili to pasterze w dzisiejszej Ewangelii: „pójdźmy do Betlejem” (por. Łk 2,15). Idźmy do Betlejem, tzn. idźmy na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Śpiewamy w naszych kolędach „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa, do Panienki, powitajmy Maleńkiego i Maryję, Matkę Jego”. Tak, pójdźmy wszyscy, bo naprawdę „nie ma racji, dla której ktoś mógłby uważać, że to zaproszenie nie jest skierowane do niego” (por. Evangelii gaudium, nr 3). Bóg nikogo z tego spotkania nie wyklucza. Przed nikim nie zamyka i nie zatrzaskuje drzwi. Nikogo nie pomija i nie pozostawia samego.
    W tę świętą Noc Narodzenia Pańskiego w naszych domach przypomni nam o tym puste miejsce przy stole i otwarte drzwi naszych serc, dla każdego kogo spotykamy i kto przychodzi.

Jeśli jest więc prawdą - jak przypominają nam Następcy św. Piotra, papież Benedykt i Franciszek - że „u początku bycia chrześcijaninem jest właśnie spotkanie z Osobą, która nadaje życiu nową perspektywę” (por. Deus caritas est, nr 1), to te święta, ta Noc Narodzenia Pańskiego, a przed wszystkim nasze spotkanie z Nowonarodzonym, otwierają przed nami, przed każdą i każdym z nas, prawdziwie nową perspektywę życia. Tak, to życie wolne od niepewności i lęku, od rozpaczy i pustki, od przesadnego koncentrowania się na sobie, od goryczy porażki i możliwego zawodu. I chociaż - dobrze to wiemy - życie, jego ciężar i wymagania, różne przykre i smutne chwile nie będą nas - jak za dotknięciem cudownej różdżki - omijać, to jednak „radość spotkania z Jezusem pozostanie jak promyk światła rodzący się
    z tej osobistej pewności, że przecież jestem nieskończenie kochanym, przez Niego kochanym, ponad wszystko” (por. Evangelii gaudium, nr 6).

Prosząc Was wszystkich w te szczególne święta spotkania
    z Panem o modlitwę, również tą zanoszoną przy żłóbku, życzę Wam, Drodzy Siostry i Bracia, żyjący tutaj w Ojczyźnie naszej
    i poza jej granicami, na Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący Nowy 2015 Rok Pański, życzę radości spotkania z Jezusem, obfitości łask i darów, miłości, pokoju i życzliwości, a także łaski nawrócenia, które będzie dla nas niewyczerpanym źródłem pojednania i wybaczenia sobie nawzajem.

Wszystkim jeszcze raz - błogosławionych, radosnych, pełnych Bożego pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego!"

9. Zgodnie z zachętą Księdza Prymasa przyłączamy się do inicjatywy oddania hołdu bohaterom Powstania Wielkopolskiego przez bicie dzwonów w dniu 27 grudnia o godz. 16.40.

Czwartek, 28 marca 2024 r.

Imieniny: Anieli, Joanny, Sykstusa

Czwartek (28-03-2024)