Niedziela, 2 listopada 2014 r.  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia na Niedzielę Wspomnienia Wiernych Zmarłych

1. Różaniec z wymieniankami  w poniedziałek i środę o godz. 18.30.

2. Ks. Prymas Wojciech Polak poświęcił nowe dzwony oraz odrestaurowany Ołtarz Wielki . Wiernym, Sympatykom naszej Parafii, Druhom Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom, Paulinie i Karolinie Grzegorskim, Sprzątającym kościół i otoczenie, Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tej historycznej uroczystości serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za nowe obrusy ołtarzowe Ofiarodawcom
    z naszej Parafii.

3. Nasze dzwony tak są opisane w charakterystyce wystawionej
    w potwierdzeniu akustycznym: „Zestaw molowy średniej wielkości. Trzy dzwony tworzące akord durowy: d/2-fis/2-a/2. Zestaw łagodny, radosny w brzmieniu, cechujący się długim rozdźwiękiem i zgraniem harmonicznym.”W przeciągu trzech tygodni zostaną zamontowane na wieży.

4. Przypominam , że zgodnie z ustaleniem Rady Parafialnej
    01 listopada minął ponad roczny termin ponowienia pokładnego, osób pochowanych na naszym cmentarzu przed rokiem 1995. Czas regulacji (zgodnie z prośbami) zostaje jeszcze przedłużony do końca grudnia 2014r.

5. Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za  dzieło ukończenia rekonstrukcji po 200 latach hełmów wieży północnej. Szczególne słowa wdzięczności również dla p. Andrzeja Borzymowskiego i Marcina Holaka za prace przy krzyżu wieżowym. Bóg zapłać! Wkrótce kontynuowane będą prace przy wieży południowej.

6. W przyszłą II niedzielę miesiąca przypada nasza składka inwestycyjno-remontowa na wkład własny w dzieło rekonstrukcji hełmów wieżowych. Polecam ją szczodrości Wiernych.

7. W zakrystii można składać wymienianki roczne i jednorazowe.

8. W okresie od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz, przyjmując w danym dniu Komunię św., wykluczając przywiązanie do grzechu -nawet powszedniego i odmawiając modlitwę w intencjach papieskich można uzyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego każdego dnia.

9. Z Najświętszym Sakramentem do zgłoszonych chorych  udam się wyjątkowo we wtorek ,04.11. od godz. 09.00. adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

10. Zbliża się wyjątkowe wydarzenie w historii naszej Parafii.
    We wtorek ,04 listopada w dzień imienin Papieża Polaka i w roku jego kanonizacji, Ks. Abp Henryk Muszyński wprowadzi relikwie Św. Jana Pawła II do naszej świątyni.

Serdecznie zapraszam Wszystkich Parafian, sympatyków naszego kościoła, dzieci, młodzież, kandydatów do bierzmowania. Uroczystość rozpocznie się :04.11. o godz. 18.00 przed figurami naszych Patronów u stóp kamiennych schodów. Tam się zgromadźmy.

11. Udekorujmy flagami nasze domy na  ten niezwykły dzień.

12. Wykonano wspaniałą skrzynię relikwiarzową wg projektu p. Konrada Szarego, w której relikwie Ojca Św. odwiedzą każdy dom naszej parafii począwszy od Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP tego roku.

13. Cieszę się, że ustawiono na odnowionych słupach figury św. Piotra i Pawła. Gorąco dziękuję fundatorom .Słowa wdzięczności także dla pracujących przy tym dziele: p. Norberta Kłosowskiego i Mieczysławowi Szymańskiemu. Bóg zapłać!

14. Serdecznie dziękuję:za wszelka pomoc przy kościele: druhom Strażakom Markowi Dzięcielak, Tomaszowi Jaskólskiemu, Leszkowi Mąłyszce, Hubertowi Nowakowskiemu, Markowi i Leszkowi Wietrzykowskim, Józefowi i Pawłowi Pawela ,Mieczysławowi i Pawłowi Rogalskim, Stanisławowi Dzięcielak, Jackowi Sroczyńskiemu, Mariuszowi Górnemu, Jerzemu i Pawłowi  Gębala oraz Wszystkim, których niechcący przez zapomnienie mogłem pominąć. Bóg zapłać !

15.  Parafianom i Miłym Gościom życzę błogosławionej niedzieli
     i dobrego tygodnia : Szczęść Boże!

Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Adolfa, Tymon

Piątek (19-04-2024)